Як це все було...

Історія нашої школи

     Як засвідчують архівні матеріали, освіта на селі сягає глибин перших десятиліть ХХ ст.., а саме 1902 року, коли в селі була відкрита школа грамоти у хати дяка Данилова Феодосія. До відкриття школи в селі налічувалися 8 хлопців які вміли читати:Гаврил Чупак, Тоадер Чупак, Георгій Чупак, Георгій марку, Петро Скрипник, Сідор Чимбурович, Василь Істратій та Василь Рябку. У 1904 з його ініціативи та його кошти почалося будування нового приміщення для початкової школи. То як школа повинна знаходитися біля церкви, перша школа почалося будуватися біля траси Ноовоселиця - Хотин. Приймали участь всі селяни, які проводили клаку. Стіни були з глини та покритими дошками, покрашенні синім кольором. Стеля була глиняна та дощата підлога . Дах покривали очеретом. Приміщення мало 2 кімнати: одна велика, яка призначалася для уроків (існували парти для 5-6 учнів); дошка, друга кімната призначалася для вчителів, бібліотека, їдальня та маленький коридор.

У школі викладав священик Созонтій Данілов. Випуску не було. Перша вчителька села була Півоварова Ніна Савівна з Новоселиці, яка працювала тут майже 22 років та мала 6 вихованців. Діти навчалися грамоти, арифметики та Закон Божий. У 1920 році приїзжає нова вчителька -Назаров Марія Петрівна, яка вийшла заміж за дяка нашої церкви Окулов. Навчання проводилося російської мови. Тому діти не ходили до школи, тому що не розуміли чого навчаються.

       У 1930 в селі існувала початкова школа з чотирма років навчання. В роки окупації Бессарабії Румунією діяло положення про присікання будь яких справ спілкування українською мовою. Тому в школі запроваджено викладання румунською мовою. Учителі, як правило були приїжджі і тому не дуже переймалися проблемами своїх вихованців. Отримання відповідну освіту було дуже важко. З моменту існування до 1940 років школа в с.Динівці мала таких директорів:1902-1922 - ПІВОВАРОВА Ніна1922 - 1934 - Г.Хопечук1934 - 1939 - Володимир Мельнік1939 - 1940 та 1941 - 1944 - Єміл Падурару1940 - 1941 - Іон Бадіу. В радянський період навчанням були охопленими всі діти віком до 7-8 років. Тому директор школи Іон Бадіу написав звіт про грамотність в с.Динівці.

В цьому корпусі учні вчились до 1995 року.

Починаючи з 1995 року всі учні перейшли до нову школу і вчяться до сьогоднішнього дня